Lindab przejmuje nowe spółki w Czechach i Wielkiej Brytanii

Lindab przejmuje nowe spółki w Czechach i...

Wybrana aktualność

Lindab przejmuje nowe spółki w Czechach i Wielkiej Brytanii
9 CZE '23
Informacje i nowości

Lindab przejmuje nowe spółki w Czechach i Wielkiej Brytanii

Lindab kontynuuje proces przejęć atrakcyjnych spółek zagranicznych z branży wentylacyjnej. W kwietniu Grupa poinformowała o akwizycji czeskiej spółki Ventilace EU, specjalizującej się w produkcji prostokątnych kanałów wentylacyjnych, natomiast w maju podzieliła się informacją o zakupie Firmac, europejskiego lidera w produkcji maszyn do prostokątnych kanałów wentylacyjnych.

Ventilace EU jest uznanym w Czechach producentem prostokątnych kanałów wentylacyjnych. Firma świadczy wysoki poziom usług i dba o szybkie dostawy. Lindab już wcześnie nawiązał z nią współpracę, w ramach której spółka Ventilace EU pomagała podczas szczytów produkcyjnych głównemu zakładowi Lindab w Czechach, który mieści się w Karlovarskiej. Zamknięcie transakcji przejęcia zapowiadane jest w czerwcu. Przejęcie Ventilace EU to pierwsza taka transakcja realizowana przez Grupę w Czechach i ma ona na celu umocnienie zarówno sprzedaży, jak i produkcję w segmencie prostokątnych kanałów wentylacyjnych w Czechach.

Więcej informacji na temat Ventilace EU na stronie: https://www.ventilace.eu/cz

Firma Firmac została założona w 1985 roku, aby automatyzować produkcję prostokątnych kanałów wentylacyjnych. Firma jest dziś liderem na rynku europejskim i eksportuje wysokiej jakości maszyny do około 50 krajów. Sprzedaż opiera się głównie na projektach. Nie jest to pierwsza firma w Grupie Lindab, która specjalizuje się w tworzeniu maszyn do produkcji elementów do wentylacji. Poprzez swoją firmę Spiro, Lindab jest liderem na rynku maszyn do produkcji okrągłych kanałów wentylacyjnych.

Więcej informacji na temat Firmac można przeczytać na stronie: https://firmac.co.uk/

Zarówno Jiří Chvátal, Dyrektor Zarządzający Ventilace EU, jak i Simon Morrell, Dyrektor Generalny Firmac, pozostaną w strukturach firm i wciąż będą odpowiedzialni za prowadzenie spółek, od teraz w ramach Grupy Lindab.