Czy wybierając hotel kierujesz się klimatem wewnętrznym, jaki w nim panuje?

Czy wybierając hotel kierujesz się klimatem...

Wybrana aktualność

Czy wybierając hotel kierujesz się klimatem wewnętrznym, jaki w nim panuje?
4 MAJ '22
Informacje i nowości

Czy wybierając hotel kierujesz się klimatem wewnętrznym, jaki w nim panuje?

Co jest dla Ciebie najważniejsze podczas wyboru hotelu? Jego lokalizacja? Cena? Czy pewność dobrze przespanej nocy? A może to typ łóżka i poduszki mają dla Ciebie decydujące znaczenie?

Poniżej przedstawiamy czynniki, którymi podczas podróży w celach służbowych i turystycznych przy wyborze hotelu kierują się obywatele Wielkiej Brytanii. Najczęściej zwracają oni uwagę na:

  • dobrą jakość,
  • gwarancję doskonałego snu;
  • odpowiednią lokalizację;
  • stałą jakość i standardy;
  • czy miejsce jest godne zaufania;
  • sypialnię, w której można się zrelaksować;
  • gościnność.

Najważniejsze cechy hoteli wskazywane przez osoby podróżujące wyłącznie służbowo to:

  • bezpłatny dostęp do niezawodnej sieci Wi-Fi;
  • sypialnie wyposażone w najnowocześniejsze technologie.

Najważniejsze cechy hoteli wskazywane przez osoby podróżujące tylko w celach turystycznych to:

  • luksus w przystępnej cenie.

Wygodne łózko i dobry sen

"Gwarancja doskonałego snu" znalazła się na drugim miejscu na liście. Czy jednak samo łóżko wystarczy żeby obudzić się świeżym i wypoczętym? Jakość powietrza, temperatura w pomieszczeniu i hałas to czynniki, które również odgrywają istotną rolę. Czytając różne fora można zauważyć, że goście hotelowi za priorytet stawiają właśnie ciszę i możliwość regulowania temperatury w pokoju. Jednak zdaje się, że nikt z komentujących nie jest świadomy jak wielki wpływ na nasz sen ma jakość powietrza, którym oddychamy. 

Wybór hotelu 

Czy wybierając hotel kiedykolwiek zastanawiałeś się nad jakością wewnętrznego powietrza oraz jego temperaturą? A może myślałeś o tym już podczas pobytu w hotelu?

Podczas rezerwacji hotelu można wybierać wiele różnych udogodnień, które zwiększą komfort pobytu. Obecnie nie ma jednak wskaźników związanych z jakością powietrza lub klimatem w pomieszczeniach. Wyjątkiem są podróże do cieplejszych krajów - wtedy klimatyzacja zwykle znajduje się w opisie pokoju. Czy nie byłoby świetnie, gdybyśmy podczas rezerwacji, mogli się dowiedzieć, że hotel ma system wentylacyjny umożliwiający nam stałe regulowanie temperatury?

W obliczu pandemii wzrosła świadomość na temat jakości powietrza wewnątrz budynków, a w niektórych przypadkach nawet wzrosły wymagania co do systemów wentylacji. Dobra wentylacja redukuje ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa wewnątrz budynków. Zatem, czy nie czułbyś się bezpieczniej wiedząc, że miejsce, w którym spędzasz noc, ma dobry system wentylacyjny?