Zalety marki Vestis

Zalety marki Vestis

Lekkość

Waga dachu aluminiowego wynosi około 2 kg/m². Jest to 1/10 wartości wagi tradycyjnego dachu pokrytego dachówką np. ceramiczną i mniej niż połowa wagi dachu z pokryciem z miedzi, tytan-cynku i powlekanego pokrycia stalowego. Niska waga surowca jest szczególnie ważną zaletą dla wykonawcy podczas pracy związanej z pokryciem dachu oraz instalowaniem systemu rynnowego. Dodatkowo przy renowacji starych domów, wzmacnianie starej podbudowy pod dach nie jest konieczne, co pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas.

Kowalność i łatwość obróbki

Stop aluminium jest bardzo elastyczny i plastyczny. Blacha aluminiowa Vestis o twardości H41 jest idealnym metalem do zastosowania na pokryciach dachu na podwójny rąbek stojący. Dodatkową zaletą jest jej wytrzymałość: w trakcie obróbki nie pęka przy niskiej temperaturze.

Trwałość

Odporność na korozję: aluminium jest odporne na korozję dzięki warstwie samoochronnej.

Wytrzymałość na niekorzystne warunki atmosferyczne: 35 mikronów powłoki HDP na przedniej powłoce sprawia, że materiał jest chroniony przed ciężkimi warunkami atmosferycznymi takimi jak śnieg i silne promieniowanie UV. Gwarancja Vestis obejmuje sytuacje w których produkt jest montowany na wysokości ponad 900 m. 20 mikronów poliestru na tylnej powłoce zapewnia dłuższą żywotność rynien, dzięki czemu dach i elewacja są zabezpieczone przed kontaktem z innymi materiałami.

Projekt i kreatywność

Plastyczność aluminium pozwala na tworzenie dowolnych kształtów bez ograniczenia kreatywności architektonicznej. Może być używane zarówno przy tradycyjnych, jak i nowoczesnych budynkach, w zależności od projektu i zgodnie z preferencjami.

Kompletna linia produktów

Vestis to kompletna linia produktów w zakresie akcesoriów dachowych i systemu rynnowego.

Ekologia i możliwość recyklingu

Aluminium w pełni nadaje się do recyklingu i jest nietoksyczne.

Gwarancja

Vestis objęty jest gwarancją do 40 lat na korozję i starzenie się koloru. Gwarancja jest automatyczna i obejmuje zarówno zwoje blachy jak i system rynnowy. Więcej o gwarancji tutaj.