Vestis

Vestis

Vestis jest marką produktów z powlekanej blachy aluminiowej stworzoną przez Mazzonetto, firmę założoną w 1982 roku przez rodzinę Mazzonetto w Veneto, regionie położonym na północy Włoch, niedaleko Wenecji.

Od początku istnienia firma stawiała na badania i innowacje co przyczyniło się do tego, że już we wczesnych latach osiemdziesiątych Mazzonetto S.p.a., jako pierwsza w Europie, wyprodukowała rury spustowe spawane elektrycznie (na początku lat dziewięćdziesiątych tą techniką zaczęto również produkować kolanka). Specjalizując się w branży wodno-kanalizacyjnej, firma rozwijała nowe linie produktów, spełniając przy tym oczekiwania i wymagania zarówno projektantów, jak i instalatorów. Tak narodziła się marka Vestis z linią produktów do pokryć dachowych i systemami odprowadzania wody deszczowej.

Obecnie Mazzonetto to rosnąca grupa z oddziałami/dystrybutorami między innymi w Polsce i w Niemczech, oferująca bogaty asortyment wyrobów metalowych do pokrycia dachów i elewacji budynków oraz odprowadzania wody, które spełniają najwyższe oczekiwania projektantów i klientów.